انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: 1400/6/23 | 
به گزارش روابط عمومی تفاهم نامه  همکاری بین دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز با حضور دکتر حبیبی ریاست دانشگاه و مهندس مهدی عباسی، رئیس پارک علم و فناوری البرز، مهندس علیزاده ریئس هیئت مدیره شهرک های صنعتی شهرهشتگرد در دانشگاه خوارزمی مورخ ۲۲ شهریور۱۴۰۰ منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه خوارزمی ، تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز به منظور هدایت، پیشبرد، گسترش و بهره مندی شرکت ها و هسته های مرکز رشد دانشگاه از مزایا و تسهیلات پارک علم و فناوری توسط ریاست دانشگاه خوارزمی و ریاست پارک علم و فناوری البرز امضاء شد.     
در این جلسه  رئیس پارک علم وفناوری البرز ضمن ابراز خرسندی از حضور و ارتباط با دانشگاه اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری استان البرز یکی از قوی ترین صندوق های پژوهشی کشور می باشد که در استان البرز تاسیس شده است.  اعضای این صندوق از افراد موفق و کارآفرین در بخش خصوصی تشکیل شده است که به تعامل و همکاری با  حوزه های دانشگاهی بسیار علاقه مند هستند.  مهندس عباسی تصریح کرد: عمده همکاری و کمک پارک علم و فناوری به مراکز رشد و فناوری در مبحث مارکتینگ یا بازاریابی است. امیدوارم پس از امضای تفاهم نامه به سمت توافق نامه برای انجام فعالیت های مشترک برویم. سپس مهندس علیزاده ،رئیس هئیت مدیره شهرک های صنعتی شهر هشتگرد در خصوص شرکت های دانش بنیان گفت: مشکل اصلی شرکت های دانش بنیان  سرمایه و عدم توانایی در بازاریابی است. متاسفانه شرکت های دانش بنیان از حاکمیت مغفول مانده اند. امیدوارم بتوانیم با شرکت های دانش بنیان قوی در زمینه مارکتینگ و عرضه محصولات همکاری خوبی داشته باشیم . وی ایجاد پیوند محکم و نزدیک بین جامعه دانشگاهی و پارک فناوری را ازجمله اهداف این تفاهم نامه برشمرد.
در ادامه ریاست دانشگاه خوارزمی  در خصوص تفاهم نامه گفت: ما به سهم خودمان آمادگی  داریم ارتباط منظم و تعریف شده ای را  با پارک علم وفناوری، شهرک های صنعتی و صاحبان صنایع  داشته باشیم تا به همکاری مشترک و سرمایه گذاری علمی و فنی برسیم  . ریاست دانشگاه اظهار داشت: آشنا شدن دانشگاه با مسائل صنعت و اطلاع صنعت از ظرفیت های دانشگاه ازجمله  فواید این تفاهم نامه است . وی تصریح کرد: استان البرز ظرفیت های زیادی در خصوص شرکت های صنعتی دارد که می تواند بسترخوبی را برای مهارت آموزی به وجود آورد، لذا تعریف دوره های کارورزی تا حد امکان برای تمام رشته ها و مقاطع تحصیلی با هدف ایجاد تعامل وکسب مهارت دانشجویان در ارتباط با صنایع از برنامه هایی است که دانشگاه برای تحقق این هدف در نظر دارد. دکتر حبیبی بیان کرد :  آزمایشگاه  مجهز و مجزا برای  انجام کارهای تحقیقاتی افراد صاحب ایده  در دانشگاه  ایجاد شده است .  حمایت و ارزشگذاری از رساله های دکتری ، اداره  تجاری سازی در واحد پژوهش دانشگاه، هسته های علمی در مراکز رشد تهران و کرج، برگزاری کارگاه های آموزشی ازجمله مباحثی بود که دکترحبیبی در این جلسه به آن پرداخت.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 922 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر